Eau de Lacoste

Eau de LacosteLACOSTE poprvé v historii představuje kolekci pánských vůní inspirovanou nejproslulejším oblečením značky LACOSTE – polo tričkem LACOSTE L.12.12. S jeho návrhem přišel v roce 1927 sám René Lacoste – francouzská tenisová legenda meziválečného období a jeho jednoduchý, ale funkční a zároveň i elegantní sportovní oděv si během chvíle zamilovali nejen další tenisoví šampióni.

Svoboda pohybu, kterou jim jednoduché tričko s límečkem z petit piqué bavlny umožňovalo, jej rychle proslavila a učinila z něj jednu z módních legend i nezbytnou součást mužského šatníku napříč všemi světadíly. Vypadá to, že tak jednoduchý kousek musel vzniknout jen tak mimochodem, ale rozšifrujeme-li celý název, zjistíme, že cesta k dokonalosti byla poměrně složitá. L je logicky zkratka pro Lacoste, 1 odkazuje na unikátní tkaninu (bavlna petit piqué) a 2 znamená krátký rukáv. Druhé číslo 12 se vztahuje k počtu prototypů, které vznikly, než byl známý perfekcionista René opravdu spokojený s výsledkem.

Více o Eau de Lacoste

  • Vůně inspirovaná klasickým bílým polo tričkem se otevírá svěží, kořenitě dřevitou směsí grapefruitů, rozmarýny, kardamomu a cedrového listí, které dohromady vytváří dojem jiskřivé čistoty. Na úvod navazuje květinové a přitom nepopiratelně mužné srdce složené z tuberózy, ylang ylang a kadidla, aby předznamenalo nástup samotného základu vůně tvořeného vzácnými dřevy – cedrem a georgy – s nepatrnou stopou vetiverové svěžesti. Výsledkem je nestárnoucí klasika s mužně dřevitou houževnatostí.
  • Bleu je na rozdíl od klasicky vyznívající Blanc intenzivnější mužnou kompozicí. Osvěžující grapefruit doplňuje v úvodu chladivá nóta máty peprné a šťavnatého ovoce, jako je meloun či jablko. Se srdcem nastupuje aromatický tón šalvěje, otevírající cestu k základu charakterizovanému dotekem zemitě suchého akordu pačuli, dřeva amber a dubového mechu, jejichž spojením vzniká hluboce intenzivní, mužně silná vůně.
  • Svěží a čistě působící Vert nás vítá koktejlem citrusových tónů – bergamotem, verbenou a grapefruitem. Následuje radostí prozářené srdce, jemuž dominuje dokonalá harmonie modré levandule, tymiánu, fíků a lístků fialky. Základem se prolíná jiskřivost bambusu, jenž podtrhuje přítomnost přírodního dřeva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *